Brother QL-1110NWB - label printer - monochrome - direct thermal
Denne labelprinter, der kan printe i bredt format, har en printbredde på 101,6 mm - for at give maksimal kompatibilitet med forskellige softwarepakker til fragtlabels.
  • Product no 1000807780
    Model QL1110NWBCZW1
    Brand
    Go to brand's website
    EAN 4977766826853
    Weight 3.03 kg
Hukommelseskapacitet 6 MB
Hukommelsesplaceringer 255
Teknologi Direkte termo
Kabinetfarve Blankt sort og hvid
Bluetooth Ver 2.1 EDR
USB-interface Ver 2.0 (full speed)
Trådløst netværksinterface IEEE 802.11 b/g/n
Kabelbaseret netværksinterface 10/100 BASE-TX
Mål 17 0mm (B) x 222 mm (D) x 151 mm (H)
Vægt 1,71 kg
General
Enclosure Color White, glossy black
Printer Type Label printer - direct thermal - monochrome
Printer
AirPrint Enabled Yes
Auto Cutter Yes
Connectivity Technology Wireless
Features Label detection sensor
Fonts Brussels, Helsinki, San Diego, Letter Gothic, Letter Gothic Bold, Brougham
Interface USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), Bluetooth 5.2
Max Resolution (B&W) 300 x 300 dpi
Max Resolution Class (B&W) 300 x 300 dpi
Print Speed Up to 110 mm/sec - max speed
Printer Features Auto Power Off
Flash Memory
Flash Memory 7.8 MB
Media Handling
Compatible Tapes DK tape
Max Media Size Roll (10.36 cm)
Max Media Size (Custom) 103.6 mm x 3000 mm
Max Printing Length 3000 mm
Max Printing Width 101.6 mm
Media Feeders 1 x manual - 1 roll - Roll (10.36 cm)
Media Sizes Roll (10.36 cm)
Media Type Labels, continuous labels, die cut labels
Min Media Size (Custom) 12 mm x 25.4 mm