Brother QL-1110NWB - label printer - monochrome - direct thermal
Denne labelprinter, der kan printe i bredt format, har en printbredde på 101,6 mm - for at give maksimal kompatibilitet med forskellige softwarepakker til fragtlabels.
  • Varenummer 1000807780
    Model QL1110NWBCZW1
    Producent
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4977766826853
    Vægt 3.03 kg
Hukommelseskapacitet 6 MB
Hukommelsesplaceringer 255
Teknologi Direkte termo
Kabinetfarve Blankt sort og hvid
Bluetooth Ver 2.1 EDR
USB-interface Ver 2.0 (full speed)
Trådløst netværksinterface IEEE 802.11 b/g/n
Kabelbaseret netværksinterface 10/100 BASE-TX
Mål 17 0mm (B) x 222 mm (D) x 151 mm (H)
Vægt 1,71 kg
Generelt
Fås i farverne Hvid, blank sort
Printertype Etiketprinter - direkte termisk - monokrom
Printer
AirPrint-aktiveret Ja
Autoskærer Ja
Egenskaber Mærkatdetektionssensor
Forbindelsesteknologi Trådløs
Grænseflade USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), Bluetooth 5.2
Maks. opløsning (S og H) 300 x 300 dpi
Maks. opløsningsklasse (S og H) 300 x 300 dpi
Printeregenskaber Auto Power Off
Printerhastighed Op til 110 mm/sek - maks. hastighed
Skrifttyper Brussels, Helsinki, San Diego, Letter Gothic, Letter Gothic Bold, Brougham
Stil & effekter Fed, normal, lodret, kursiv, lys skygge, surround, vandrette linjer, omvend, strike
Flashhukommelse
Flashhukommelse 7.8 MB
Mediebehandling
Kompatible bånd DK-bånd
Maks. mediestørrelse Rulle (10,36 cm)
Maks. udskrivningsbredde 101.6 mm
Maks. udskrivningslængde 3000 mm
Max. mediestørelse (brugerdefineret) 103.6 mm x 3000 mm
Mediefremføringer 1 x manual - 1 rulle - Rulle (10,36 cm)
Mediestørrelser Rulle (10,36 cm)
Medietype Etiketter, fortløbende mærkater, pressestempel skæreetikette
Minimum Medie Størrelse (Almindelig) 12 mm x 25.4 mm
Netværk
Netværk Udskriftsserver
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x USB 2.0 | 1 x LAN
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x USB-kabel
Medie inkluderet DK-22205 62 mm x 8,1 m løbende længde sort på hvid papirtape, DK-11247 103 x 164 mm sort på hvid præhullet mærkatrulle (41 mærkater)
Overensstemmelsesstandarder MFI
Effekt
Nødvendig spænding AC 220-240 V
Strømenhed Strømforsyning - intern
Programmer / Systemkrav
Med software Software Development Kit (SDK)
Mål og vægt
Bredde 17 cm
Dybde 22.2 cm
Højde 15.1 cm
Vægt 1.73 kg
QL1110NWBc
Labelprinter, der kan printe fragt- og stregkodelabels til kasser og pakker. Flere tilslutningsmuligheder, både kablet og trådløst samt en printbredde 101,6 mm sikrer maksimal fleksibilitet.
Denne labelprinter, der kan printe i bredt format, har en printbredde på 101,6 mm - for at give maksimal kompatibilitet med forskellige softwarepakker til fragtlabels.Send nemt dine produkter til et lager, der understøtter udfyldt af Amazon-labels (FBA) ved hjælp af den særlige "PDF Crop Print". Print blot PDF'en, der indeholder flere stregkodelabels, fra din FBA-konto, og lad driveren registrere, finde og printe hver enkelt label på din QL-1110NWBc automatisk.Med USB, Ethernet, wi-fi og Bluetooth kan du vælge at printe labels fra din pc, Mac, smartphone eller tablet, alt efter hvad der er mest praktisk. Derudover er alle tilsutningsmuligheder dækket ind med Apple's MFI-certificering og AirPrint.Med en række SDK'er (Software Development Kits) til Windows, iOS og Android, kan QL-1110NWBc nemt integreres i dine egne systemer og software.QL-1110NWBc kan kun anvende DK-ruller. Se Brothers udvalg under "Forbrugsstoffer og tilbehør".
Funktioner
  • USB-, Ethernet-, wi-fi- og Bluetooth-tilslutning med understøttelse af MFI og AirPrint
  • Print labels i op til 103,6 mm bredde fra pc, Mac, smartphone eller tablet
  • Gem op til 99 label-skabeloner i printerens hukommelse
  • Understøtter print af FBA-labels (udfyldt af Amazon) via en særlig PDF-printfunktion
  • Forskellige SDK'er (Software Development Kits) fås til Windows-, iOS- og Android-enheder
QL1110NWBc
slide {0} of {1}, zoom in, QL1110NWBc
Fragt- og stregkodelabelprinter til bredt format
Print fra Microsoft Office og database
Du kan nemt tilføje labelprint til dine eksisterende systemer
Stort udvalg af labels til enhver anvendelse
  • Udstansede klæbende labels i papir- og plastfilm-materiale
  • Ikke-klæbende kort, der er ideelle til kvitteringer og navneskilte
  • Aftageligt klæbemiddel til flytbare labels
101,6 mm printbredde
101,6 mm printbredde
QL-1110NWBc har en printbredde på 101,6 mm for at sikre maksimal kompatibilitet med tredjeparts-labelprintsoftware - den specifikation, der kræves af de fleste pakkeselskaber.