Engangsplast forurener havene og skader naturen som aldrig før. Beskyt både din telefon og planeten med dette stilfulde, alsidige, ultraslanke og stødabsorberende cover, der klikkes på og er MagSafe-kompatibelt. Det er lavet af genvundne og genanvendte materialer og er 100 % genanvendeligt. Det miljøvenlige cover er designet i Danmark af en klimapositiv virksomhed uden at gå på kompromis med kvalitet, beskyttelse, design og funktionalitet. Det føles fantastisk i hånden og skåner miljøet.
Product no 1000406436
Model MO61NIBL1389
Brand dbramante1928
EAN 5711428013897
Weight 0.07 kg
| Produktbeskrivelse | dbramante1928 Monaco - bagsidecover til mobiltelefon |
| Produkttype | Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet |
| Materiale | 100 % genbrugt plastik |
| Farve | Natsort |
| Producentgaranti | 2 års garanti |
| Designet for | Apple iPhone 12, 12 Pro |
| General | |
|---|---|
| Color | Night black |
| Material | 100% recycled plastic |
| Carrying Case | |
| Cover Features | Non-slip grip |
| Cover Type | Back cover |
| Features | Raised edges, recyclable |
| MagSafe Compatibility | Yes |
| Protection | Impact protection, UV-resistant |
| Recommended Use | For cell phone |
| Type | Protective cover |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | 2 years |
| Compatibility Information | |
| Designed For | Apple iPhone 12, 12 Pro |
Dette beskyttelsescover er bygget til at modstå daglige stød og ridser og er fremstillet af pålidelige materialer af høj kvalitet.
Bagcoveret er skræddersyet til at passe til en række forskellige mobilmodeller og sikrer nem adgang til alle porte og knapper uden at fjerne etuiet.