EN   DA   SV

Cablexpert CAT 6a Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 50cm Patchkabel Rød

Cablexpert - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 50 cm - SFTP - CAT 6a - halogenfri, formet - rød

32,00 DKK 25,60 DKK excl. VAT

Oplev Cablexpert-patchkablet fra Gembird, en netværksløsning, der er designet til at opfylde kravene i både hjemme- og kontormiljøer. Dette CAT 6a-kabel har guldbelagte stik, der sikrer en pålidelig forbindelse og reduceret signaltab, hvilket gør det ideelt til højhastighedsdatatransmission. LSZH-kappen (Low Smoke Zero Halogen) giver øget sikkerhed ved at reducere udslippet af røg og giftige materialer i tilfælde af brand, hvilket gør det til et ansvarligt valg til tætbefolkede opsætninger. Derudover minimerer den avancerede folie med fletafskærmningsteknologi elektromagnetisk interferens, hvilket giver en stabil og sikker forbindelse. Med sit støbte trækaflastningsdesign er dette kabel bygget til at modstå hyppig bøjning uden at tage skade, hvilket sikrer holdbarhed og en længere levetid. Uanset om du opsætter et nyt netværk eller opgraderer et eksisterende, er Cablexpert-patchkablet konstrueret til at levere overlegen ydelse og sikkerhed.

  • Product no 991805857

    Model PP6A-LSZHCU-R-0.5M

    Brand Gembird

    EAN 8716309091343

    Weight 0.02 kg

  • Product information and specifications are guiding only. Without notice, these can be subject to change by the manufacturer. This applies for product images as well.
Produktbeskrivelse Cablexpert patchkabel - 50 cm - rød
Type Patchkabel - CAT 6a
Teknologi Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP
Afskærmningsmateriale Folie, flettet
Ledninger pr. kabel 8 ledninger
Egenskaber Halogenfri, formet, presaflastning
Kabel længde 50 cm
Forbindelsesled RJ-45 - han
Stikforbindelse (anden ende) RJ-45 - han
Farve Rød
Friholdelsesklausul for billedfarve Det viste produktbillede kan være en anden farve
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
General
American Wire Gauge (AWG) 27
Color Red
Features Halogen-free, molded, strain relief
Image Color Disclaimer The displayed product image may be a different color
Jacket Material Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Length 50 cm
Network Cable Type Patch cable - CAT 6a
Pairs per Cable 4 pairs
Plated Connector Gold
Shielding Material Foil with braid
Technology SFTP
Wires per Cable 8 wires
Connectivity
Connector RJ-45 - male
Connector (Second End) RJ-45 - male
Miscellaneous
Compliant Standards ISO/IEC 11801
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited lifetime warranty

Forbedret holdbarhed

Med en LSZH-kappe (Low Smoke Zero Halogen) er dette patchkabel designet til miljøer, hvor beskyttelse mod røg og giftige materialer er afgørende. Den halogenfri konstruktion sikrer en mere sikker brug i tætbefolkede opsætninger.

Fremragende tilslutningsmuligheder

Guldbelagte stik giver en pålidelig forbindelse med reduceret signaltab, hvilket sikrer højhastighedsdatatransmission. Det støbte trækaflastningsdesign forhindrer, at kablet bøjes i skarpe vinkler ved RJ-45-stikkene, hvilket minimerer risikoen for kabelskader.

Avanceret afskærmning

Kombinationen af folie og fletafskærmning minimerer elektromagnetisk interferens og sikrer en stabil og sikker forbindelse. Denne SFTP-teknologi er ideel til understøttelse af højhastighedsdatanetværk.

Højtydende design

Med American Wire Gauge (AWG) 27 og CAT 6a-klassificering understøtter dette kabel højere båndbredde og hurtigere dataoverførselshastigheder. Det er udstyret til at håndtere netværkshastigheder, der er nødvendige for både hjemme- og kontormiljøer.