Philips Evnia 5000 32M2C5500W 32" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
Philips Evnia 5000 32M2C5500W - LED-skærm - gaming - kurvet - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - VA - 500 cd/m² - 4000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mørk skifer
Oplev en opdateringshastighed på 240 Hz og 0,5 Smart MBR. Den er desuden designet til at give dig HDR 400-billeder i høj kontrast og i tydelig Quad HD-kvalitet, så du får en uovertruffen gamingoplevelse.
  • Varenummer 1001912110
    Model 32M2C5500W/00
    Producent AOC
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581799564
    Vægt 8 kg
Produktbeskrivelse Philips Evnia 5000 32M2C5500W - LED-skærm - kurvet - QHD - 32" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32"
Energiklasse Klasse F
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync Premium Pro
Egenskaber USB 3.2
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 240 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixel Pitch 0.2724 mm
Lysstyrke 500 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 0,5 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 100% NTSC, 122% sRGB
Input-stik 2xHDMI, 2xDisplayPort
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Mørk skifer
Dimensioner (B x D x H) - med stander 70 cm x 32 cm x 60.1 cm
Vægt 8.35 kg
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 32"
Dimensioner (B x D x H) 70 cm x 32 cm x 60.1 cm - med stander
Energiklasse Klasse F
Farve Mørk skifer
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-certificering DisplayHDR 400
Indbygget udstyr USB 3.2
Kontrastforhold 4000:1
Kurvet skærm Ja
Lodret opdateringshastighed 48 - 240 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 500 cd/m²
OSD sprog Multilingual
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.2724 mm
Pixel pr. tomme 93.24
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 31.5"
Vandret opdateringshastighed 30 - 255 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 8.35 kg
Forbindelse
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), tekstureret finish
Medfølgende ledninger 1 x DisplayPort kabel | 1 x HDMI-kabel | 1 x USB upstream-kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 50,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 39.36 watt
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 90 cm
Dybde ved forsendelse 22.6 cm
Højde ved forsendelse 52.7 cm
Vægt ved forsendelse 11.14 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Ultrahurtig 240 Hz opdateringshastighed til spil næsten uden forsinkelse
Mens du spiller de mest intense og medrivende actionprægede spil, forbedrer den ultrahurtige 240 Hz opdateringshastighed en ultrajævn, forsinkelsesfri spiloplevelse. Denne Philips-skærm opdaterer skærmbilledet op til 240 gange i sekundet, hvilket er væsentligt hurtigere end en standardskærm. 240 Hz er især til tempofyldte spil som FPS og racerspil og giver en overlegen grafik i bevægelse og klarhed. Med en Philips 240 Hz skærm er actionsekvenser i gameplayet uden vibrationer og ekko. Du vil opleve mere fordybelse og føle dig som en del af spillet.