LG 32MR50C-B 31.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI 100Hz
LG 32MR50C-B - LED-skærm - kurvet - 31.5" - 1920 x 1080 Full HD @ 100Hz - AMD FreeSync - 250 cd/m² - 3000:1 - 5ms - HDMI
  • Varenummer 1001770478
    Model 32MR50C-B
    Producent LG Electronics
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806084707628
    Vægt 7 kg
Produktbeskrivelse LG 32MR50C-B - LED-skærm - kurvet - Full HD (1080p) - 32"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1678374
Energiklasse Klasse E
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 (VGA: 75 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixel Pitch 0.3637 mm
Lysstyrke 250 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 68% NTSC (CIE 1931), 72% NTSC (CIE 1931)
Input-stik 2xHDMI, VGA
Justeringer til display-position Tilt
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) - med stander 70.82 cm x 23.34 cm x 51.24 cm
Vægt 6.2 kg
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 32"
Dimensioner (B x D x H) 70.82 cm x 23.34 cm x 51.24 cm - med stander
Energiklasse Klasse E
Formatforhold 16:9
Kontrastforhold 3000:1
Kurvet skærm Ja (1500R)
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 250 cd/m²
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.3637 mm
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 31.5"
Vandret synsvinkel 178
Vægt 6.2 kg
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | VGA | Hovedtelefoner (mini-jackstik)
Mekanisk
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel - 1.5 m
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Maks.) 34 watt
Strømforbrug (Typisk) 31 watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 26 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software LG On-Screen Control
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 78.3 cm
Dybde ved forsendelse 22.4 cm
Højde ved forsendelse 58.5 cm
Vægt ved forsendelse 8.53 kg
Fordybende visningsoplevelse
Den 32" store buede skærm med en 1500R-krumning giver en fordybende seeroplevelse, der er velegnet til spil, film eller multitasking.
Enestående farvenøjagtighed
Problemfrit gameplay
Udstyret med AMD FreeSync-teknologi og en opdateringshastighed på 100 Hz giver denne skærm problemfrit gameplay, hvilket reducerer screen tearing og stuttering.