ASUS TUF Gaming VG34VQL1B 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 165Hz
ASUS TUF Gaming VG34VQL1B - LED-skærm - gaming - kurvet - 34" (34" til at se) - 3440 x 1440 WQHD @ 165 Hz - VA - 550 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere
  • Varenummer 997951316
    Model 90LM06F0-B01170
    Producent ASUSTeK COMPUTER
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4718017927222
    Vægt 11.82 kg
Produktbeskrivelse ASUS TUF Gaming VG34VQL1B - LED-skærm - kurvet - 34" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 34"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/400681
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug (Til-modus) 39.8 W
Kurvet skærm Ja
Egenskaber USB 3.0 hub
Paneltype VA
Formatforhold 21:9
Standard opløsning WQHD 3440 x 1440 ved 165 Hz
Pixel Pitch 0.232 mm
Lysstyrke 550 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 120% sRGB, 90% DCI-P3
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Dimensioner (B x D x H) - med stander 80.9 cm x 27.4 cm x 41.6 cm
Vægt 9.01 kg
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 34"
Dimensioner (B x D x H) 80.9 cm x 27.4 cm x 41.6 cm - med stander
Energiklasse Klasse G
Energiklasse (HDR) Klasse G
Formatforhold 21:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Indbygget udstyr USB 3.0 hub
Kontrastforhold 4000:1
Kurvet skærm Ja
Lodret opdateringshastighed 48 - 165 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 550 cd/m²
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.232 mm
Responstid 1 ms (MPRT)
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 34"
Vandret opdateringshastighed 30 - 260 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 9.01 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | DisplayPort | Hovedtelefoner | USB 3.0 upstream | 4 x USB 3.0 downstream
Mekanisk
Drejevinkel 20
Højde justering 130 mm
Tiltvinkel -5/+15
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Medfølgende ledninger 1 x USB-kabel
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Udstyr inkluderet Skruetrækker
Effekt
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.5 watt
Strømforbrug (Typisk) 35 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 73 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 32 kWh/1000 t
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 98 cm
Dybde ved forsendelse 22.6 cm
Højde ved forsendelse 51.6 cm
Vægt ved forsendelse 11.74 kg
Produktbillede
TUF GAMING VG34VQL1B – Alt hvad du behøver til perfekt gaming
TUF Gaming VG34VQL1B er en buet WQHD-skærm (3440 x 1440) på 34 tommer med en ultrahurtig opdateringshastighed på 165 Hz, der er designet til professionelle gamere og dem, der ønsker fordybende spiloplevelser. Specifikationerne er imponerende, men de er ikke det bedste, som VG34VQL1B har at byde på. Den imponerende buede skærm har en opdateringshastighed på 165 Hz og adaptiv synkroniseringsteknologi (FreeSync™ Premium) for ekstremt jævnt gameplay uden tearing eller hakkende billeder.
Produktbillede
34-tommers fordybende krumning
Opdateringshastighed på 165 Hz
TUF Gaming VG34VQL1B med opdateringshastighed på 165 Hz* eliminerer forsinkelser og bevægelsessløring, hvilket giver dig fordelen i førstepersonsskydespil og racer-, strategi- og sportsspil i realtid. Den ultrahurtige opdateringshastighed giver dig mulighed for at spille med de højeste grafikindstillinger, så du reagerer øjeblikkeligt på, hvad der sker på skærmen.
*Nogle grafikkort/GPU'er kan understøtte grafikkilder på 165 Hz (HDMI-port). Bemærk venligst, at overclockingfunktion/ydeevne afhænger af GPU'er og det indhold, der vises. Kun ASUS tilbyder denne funktion. Ydeevne eller bivirkninger efter aktivering er ikke garanteret.
SPELFÖRBÄTTRINGAR
Omfattende tilslutningsmuligheder
Omfattende tilslutningsmuligheder, herunder to DisplayPort 1.4, to HDMI (V2.0), USB-hub og et hovedtelefonstik på 3,5 mm til tilslutning af en lang række multimedieenheder.