Xilence Gaming GOLD Series XP850R12 850Watt 80 PLUS Gold
Xilence Gaming GOLD Series XP850R12-strømforsyningen er udviklet til at opfylde kravene fra både gamere og professionelle. Den har en 80 PLUS Gold-certificering og sikrer op til 93% effektivitet ved 50% belastning, hvilket minimerer energispild og maksimerer systemets ydeevne. En 120 mm blæser med hydraulisk leje sikrer ikke kun effektiv køling, men også støjsvag drift, hvilket gør den til et fremragende valg til højtydende pc-bygninger.
  • Varenummer 1001095882
    Model XN340
    Producent Xilence Technology
    EAN 4044953503368
    Vægt 2.3 kg
Produktbeskrivelse Xilence Gaming GOLD Series XP850R12 - strømforsyning - 850 Watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern
Specifikationsoverensstemmelse ATX12V 2.52
80 PLUS certificering 80 PLUS Gold
Indgangspænding AC 200-240 V
Udgangspænding +3.3, +5, ±12 V
Strømkapacitet 850 Watt
Output Current +3.3V - 20 A<br>+5V - 20 A<br>+12V1 - 70.8 A<br>-12V - 0.3 A<br>+5VSB - 3 A
Output-stikforbindelser 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion<br>1 x strøm 8-pin med aftagelig 4-pin sektion<br>1 x 8 pin intern strøm<br>3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion<br>6 x 15 pin Serial ATA strøm
Kølesystem 120 mm ventilator
Farve Sort
Generelt
Farve Sort
PSU formfaktor ATX
Strømenhed
Detaljer om strømudgangskonnektorer 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x strøm 8-pin med aftagelig 4-pin sektion | 1 x 8 pin intern strøm | 3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 6 x 15 pin Serial ATA strøm
Effektivitet 93% at 50% Load (230 VAC), 90% at 20% Load (230 VAC), 92% at 100% Load (230 VAC)
Indgangspænding AC 200-240 V
Nødvendig frekvens 50 - 60 Hz
Output Current +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V1 - 70.8 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 3 A
Strømkapacitet 850 Watt
Udgangspænding +3.3, +5, ±12 V
Diverse
Kølesystem 120 mm ventilator
Overensstemmelsesstandarder TUV, CB, RoHS, WEEE, ErP 2014
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 19.8 cm
Dybde ved forsendelse 24.7 cm
Højde ved forsendelse 9.8 cm
Vægt ved forsendelse 2.3 kg
Effektiv strømforsyning
Avanceret kølesystem
Denne strømforsyning er udstyret med en 120 mm blæser med hydraulisk leje, som opretholder optimale driftstemperaturer. Blæserens design sikrer støjsvag drift og pålidelig køling, hvilket bidrager til strømforsyningens og de tilsluttede komponenters lange levetid.