Huawei FusionSolar Smart Energy Controller SUN2000-10K-MAP0 DC til AC inverter Ekstern Hvid
Huawei FusionSolar Smart Energy Controller SUN2000-10K-MAP0 - DC til AC inverter - DC 600 V - 10000 watt - tre faser - RS-485, Wi-Fi
  • Varenummer 1002530088
    Model SUN2000-10K-MAP0
    Producent Huawei Technologies
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 5904905321343
    Vægt 21 kg
Enhedstype DC til AC inverter - ekstern
EU Data Act Https://consumer.huawei.com/en/support/data-act/
Vægt 21 kg
Indgangskabler Tre faser
Indgangspænding DC 600 V
Udgangspænding AC 220/230/240/380/400/415 V
Strømkapacitet 10000 watt
Netværk RS-485, Wi-Fi
Dimensioner (B x D x H) 49 cm x 13 cm x 46 cm
Generelt
Strømenhed
Effektivitet 98.6%
Indgangskabler Tre faser
Indgangspænding DC 600 V
Indgangspændingsområde DC 160 - 1000 V
Max. elektrisk strøm 16.7 A
Med frekvens 50/60 Hz
Strømkapacitet 10000 watt
Total harmonisk forvrængning (THD) 3 %
Udgangspænding AC 220/230/240/380/400/415 V 50/60 Hz
Netværk
Grænseflade til fjernstyring RS-485, Wi-Fi
Ekspansion / Konnektivitet
Interface RS-485
Diverse
Egenskaber 1100 V maks. inputspænding, 160 V min. opstartsspænding, MPP-sporing, tre-faset asymmetrisk belastning, input-side afbrydelsesenhed, anti-islanding-beskyttelse, omvendt polaritetsbeskyttelse, isolationsdetektino, reststrømsovervågning, beskyttelse mod overstrøm, kortslutnings beskyttelse, overspændingsbeskyttelse, AFCI (Arc Fault Circuit Interrupter), connector temperatur detektion, krusemodtagerkontrol, batteri omvendt opladning, konvektionskøling, LED-indikatorer
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 100% RH
Lydudbredelse 29 dB
Maks. driftstemperatur 60 °C
Min. driftstemperatur -25 °C
Mål og vægt
Bredde 49 cm
Dybde 13 cm
Højde 46 cm
Holdbar miljømæssig ydeevne
Omfattende sikkerhedsforanstaltninger
Brugervenlige overvågningsfunktioner
Effektivt energioutput
Leverer en udgangseffekt på 10.000 W og understøtter et bredt udvalg af AC-spændinger, hvilket sikrer kompatibilitet med forskellige applikationer.