FANTEC SRC-2012X07-12G/6G Rackversion SSI CEB Sort Sølv
  • Varenummer 1001154736
    Model 2563
    Producent FANTEC
    EAN 4250273425635
    Vægt 9 kg
Produktbeskrivelse FANTEC SRC-2012X07-12G/6G - rack-monterbar - 2U - SSI CEB
Produkttype Systemkabinet
Model Rack-monterbar - 2U
Farve Sort, sølv
Indbygget udstyr Strøm til/fra-kontakt, nulstillingskontakt
I/O-kontakter 1 x USB 2.0<br>12 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - (intern)
Understøttede motherboards SSI CEB
Server-lagringsenheder SATA/SAS - hot-swap
Egenskaber, systemkabinet 12 gule LED'er, 12 blå LED'er, understøtter 12 V/5 V/3,3 V DC harddiske, ekspanderbar med teleskopiske skinner
Strømenhed Ingen strømforsyning
Dimensioner (B x D x H) 43 cm x 55 cm x 8.8 cm
Vægt 9 kg
Producentgaranti 2 års garanti
Generelt
Antal hot-swap bays 12
Farve Sort, sølv
Kølesystem Intern: 80 mm ventilator x 3
Maks. understøttede dimensioner 30.5 cm x 26.7 cm
Max størrelse på bundkort SSI CEB
Model Rack-monterbar - 2U
Produktmateriale Anodiseret aluminium, 1,0 mm SGCC-zinkstål
Server Ombyttelig Drev Grænseflade SATA/SAS
Ekspansion / Konnektivitet
Ekspansionsåbninger 7 x lav profil
Interface 1 x USB 2.0 | 12 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - SFF-8643 - (intern)
Udvidelses-båse 12 (total) / 12 (fri) x hot-swap - 2,5" / 3,5" delt