Varenummer 1003968848
Model 9H.FC1TC.DE1
Producent BenQ
EAN 4718755096051
Vægt 44.5 kg
| Produktbeskrivelse | BenQ Board Pro RP6505 RP05 Series - 65" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for uddannelse/virksomhed |
| Produkttype | LED-bagbelyst LCD fladt paneldisplay med indbygget interaktivt whiteboard, berøringsskærm (multi-berøring) |
| Diagonal klasse | 65" |
| Kommercielt brug | Ja - uddannelse/virksomhed |
| Platform | Android |
| Opløsning | 3840 x 2160 |
| Display Format | 4K UHD (2160p) |
| Video Grænseflade | HDMI |
| HDMI Port Antal | 3 porte |
| Konnektivitet | LAN, Wi-Fi, Bluetooth, NFC |
| PC grænseflade | DisplayPort, VGA (HD-15), USB-C |
| Teknologi | IPS |
| LCD-baggrundsbelysningsteknik | LED baglys |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Tv-tuner | Ingen radio |
| Kommercielle funktioner | Open Pluggable Standard (OPS) support, BenQ Device Management Solution (DMS), BenQ Account Management System (AMS) |
| Billedforbedringer | 72 % Color Gamut NTSC |
| Højttalersystem | 2 højttalere |
| Lagerkapacitet | 256 GB |
| Understøttede hukommelseskort | microSD |
| USB | Ja, 10 porte |
| Udstyr inkluderet | Fjernstyring, pennebakke, EZWrite 6.0, Floating Tool, X.Sign Broadcast, 2 penne |
| Spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforbrug ved drift | 77.4 watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 watt |
| Dimensioner (B x D x H) | 148.84 cm x 13 cm x 93.73 cm |
| Vægt | 34.5 kg |
| Miljømæssige standarder | ENERGY STAR kvalificeret |
| Generelt | |
|---|---|
| Beskyttelse | Bakterieresistent |
| Billedforbedringer | 72 % Color Gamut NTSC |
| Bredde | 148.84 cm |
| Diagonal klasse | 65" |
| Dybde | 13 cm |
| HDMI Port Antal | 3 porte |
| Højde | 93.73 cm |
| Kombineret med | Indbygget interaktivt whiteboard, berøringsskærm (multi-berøring) |
| Kommercielt brug | Ja - uddannelse/virksomhed |
| Operativsystem | Android OS 15 |
| PC grænseflade | DisplayPort, VGA (HD-15), USB-C |
| Platform | Android |
| Produkttype | LED-bagbelyst LCD fladt paneldisplay |
| Sensorer | NFC sensor, omgivende lyssensor (ALS), Infrared (IR), luftkvalitetssensor |
| Serie | RP05 Series |
| Strømforbrug ved drift | 77.4 watt |
| Tilstande | Liggende tilstand |
| TV Tuner Presence | Nej |
| Tv-tuner | Ingen radio |
| Vægt | 34.5 kg |
| Video Grænseflade | HDMI |
| Billedskærm | |
| Antal berøringspunkter | 50 |
| Baggrundslysets levetid | 50,000 time(r) |
| Belægning | Nano-ionic silver coating, anti-genskin, 9H Hard |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Billedkontrastforhold | 1500:1 |
| Display Format | 4K UHD (2160p) |
| Driftstider/-dage | 18 / 7 |
| Dynamisk kontrastforhold | 50000:1 |
| Egenskaber | 10-bit support, Ultra Precision IR technology, Air Ionizer, Flimrefri teknologi, Low Blue Light Technology, 10 TOPS NPU |
| Klarhed | 450 cd/m² |
| Kommercielle funktioner | Open Pluggable Standard (OPS) support, BenQ Device Management Solution (DMS), BenQ Account Management System (AMS) |
| LCD-baggrundsbelysningsteknik | LED baglys |
| LCD-skærmteknologi | IPS |
| Opløsning | 3840 x 2160 |
| Responstid | 8 ms |
| Stander & Beslag | |
| Standardmontering af fladt panel | 600 x 400 mm |
| Væg Montering Inclusive | Ja |
| VESA-kompatibilitet | Ja |
| Media Player | |
| Konfiguration | 2 x ARM Cortex-A78 + 6 x ARM Cortex-A55 - 16 GB - 256 GB - ARM Mali-G57 MC2 |
| Understøttede hukommelseskort | microSD |
| USB Port | Ja |
| USB Port Antal | 10 |
| Fjernbetjening | |
| Egenskaber | Stemmekontrol |
| Type | Fjernstyring |
| Lydsystem | |
| Ekstra egenskaber | Indbygget 8-array mikrofon |
| Højttalere | 2 x hovedkanalhøjttaler - 25 watt | 1 x subwoofer - 20 watt |
| Højttalersystem | 2 højttalere |
| Udgangseffekt/i alt | 70 watt |
| Netværk & Internet Multimedie | |
| Bluetooth-version | Bluetooth 5.2 |
| Forbind og del | InstaShare 2 |
| Konnektivitet | LAN, Wi-Fi, Bluetooth, NFC |
| LAN protokol | Ethernet |
| Wi-Fi protokol | 802.11ax |
| Tilslutninger | |
| Forbindelsestype | 3 x HDMI-indgang | HDMI-udgang | VGA-indgang | DisplayPort | 4 x USB 3.0 | 3 x USB 2.0 | USB-C 3.0 med 100 W Power Delivery | 2 x USB-C 2.0 | 3 x berøring | Mikrofon | Lydudgang | SPDIF-udgang | LAN | 2 x lydindgang | RS-232 |
| Diverse | |
| Medfølgende ledninger | USB-C kabel - 1.5 m | HDMI-kabel - 3 m | USB-berøringskabel - 3 m |
| Overensstemmelsesstandarder | Google EDLA, SIAA |
| Udstyr inkluderet | Pennebakke, EZWrite 6.0, Floating Tool, X.Sign Broadcast, 2 penne |
| Bæredygtighedsoplysninger | |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Effekt | |
| Indgangspænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Strømforsyning |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 watt |
| Mål & vægt (forsendelse) | |
| Bredde (forsendelse) | 162.8 cm |
| Dybde (forsendelse) | 20.8 cm |
| Højde (forsendelse) | 102.4 cm |
| Vægt (forsendelse) | 44.5 kg |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90% RH (non-condensing) |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |