Panasonic 55W83AE6 LED-baggrundsbelyst LCD-tv tilbyder en fordybende seeroplevelse med 4K UHD-opløsning på 3840 x 2160, suppleret med et bredt farvespektrum og høj kontrast for levende billeder. Det er udstyret med funktioner som Dolby Vision og flere HDR-formater, herunder HDR10 og HDR10+, hvilket sikrer en dejlig underholdningsoplevelse, uanset om du ser film, spiller spil eller streamer indhold. Med indbygget Alexa til stemmestyring og nem spejling er det problemfrit og intuitivt at navigere gennem apps eller spille spil.
Varenummer 1003967097
Model TV-55W83AE6
Producent Panasonic
EAN 5025232965625
Vægt 19 kg
| Produktbeskrivelse | Panasonic TV 55W83AE6 W83 Series - 55" LED-bagbelyst LCD TV - QLED - 4K |
| Produkttype | LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV |
| Diagonal klasse | 55" |
| Platform | Fire TV |
| Opløsning | 3840 x 2160 |
| Display Format | 4K UHD (2160p) |
| HDR-format | HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| HDR-teknologi | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Frame Rate og forbedringsteknologi | 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Video Grænseflade | HDMI |
| HDMI Port Antal | 3 porte |
| Konnektivitet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LCD-baggrundsbelysningsteknik | LED baglys |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Digital TV Tuner | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet Streaming Services | Netflix, YouTube, Disney+ |
| Billedforbedringer | Wide Color Spectrum, High Contrast |
| Højttalersystem | 2 højttalere |
| Platform | Apple Home-klar |
| Intelligent assistent | Alexa (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande) |
| USB | 2 porte |
| Udstyr inkluderet | Fjernstyring |
| Spænding | AC 220-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 watt |
| Dimensioner (B x D x H) - uden stander | 122.7 cm x 6.6 cm x 70.9 cm |
| Vægt | 12.75 kg |
| Generelt | |
|---|---|
| Billedforbedringer | Wide Color Spectrum, High Contrast |
| Bredde | 122.7 cm |
| Diagonal klasse | 55" |
| Dimensioner | Uden stander |
| Dybde | 6.6 cm |
| HDMI Port Antal | 3 porte |
| HDR-format | HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| HDR-kapabel | Ja |
| HDR-teknologi | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Højde | 70.9 cm |
| Platform | Fire TV |
| Produkttype | LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV |
| Serie | W83 Series |
| Tilstande | Spiltilstand, Sports-tilstand, Cinema-tilstand, Dynamic Picture Mode, True Cinema mode, Auto Low Latency Mode (ALLM), Dolby Vision mørk tilstand, Filmmaker Mode, Dolby Vision levende tilstand, Game Mode Extreme, Dolby Vision Game, Fire TV ambient tilstand |
| TV Tuner Presence | Ja |
| Vægt | 12.75 kg |
| Video Grænseflade | HDMI |
| Videoprocessor | HCX |
| Billedskærm | |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Display Format | 4K UHD (2160p) |
| Egenskaber | Easy Mirroring, Apple AirPlay support, Game Control Board |
| Frame Rate og forbedringsteknologi | 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR) |
| LCD-baggrundsbelysningsteknik | LED baglys |
| Opløsning | 3840 x 2160 |
| Sprogmenuskærm | Multilingual |
| Stander & Beslag | |
| Standardmontering af fladt panel | 200 x 200 mm |
| Stander | Inkluderet |
| Stativ Design | Tabletop |
| VESA-kompatibilitet | Ja |
| Tv-tuner | |
| Betingelse for Adgang | Common Interface Plus (CI+) sprække |
| Digital tvtuner | |
| Digital TV Service | HbbTV |
| Digital TV Tuner | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| HDTV Tuner | Ja |
| Videoegenskaber | |
| Elektronisk programguide | Digital EPG |
| Media Player | |
| USB Port | Ja |
| USB Port Antal | 2 |
| Fjernbetjening | |
| Egenskaber | Indbygget mikrofon, Bluetooth |
| Type | Fjernstyring |
| Lydsystem | |
| Digital lydformat | Dolby Atmos |
| Ekstra egenskaber | HDAVI kontrol, Enhanced Audio Return Channel (eARC) |
| Højttalere | 2 x højttaler - 10 watt |
| Højttalersystem | 2 højttalere |
| Surround-modus | Ja |
| Udgangseffekt/i alt | 20 watt |
| Netværk & Internet Multimedie | |
| Forbind og del | Bluetooth Human Interface Device (HID), Bluetooth Audio Link |
| Funktionalitet | WEB-browsing, Internet video playback |
| Internet Streaming Services | Netflix, YouTube, Disney+ |
| Konnektivitet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LAN protokol | Ethernet |
| Tilslutninger | |
| Forbindelsestype | 2 x HDMI-indgang - side | HDMI-indgang - bagside | 2 x USB 2.0 - side | LAN - bagside | Digital lydudgang (optisk) - bagside | Hovedtelefoner - bagside |
| Internet of Things (IoT) | |
| Intelligent assistent | Alexa indbygget (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande) |
| Internet of Things (IoT) kompatibel | Ja |
| Platform | Apple Home-klar |
| Diverse | |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2 |
| Effekt | |
| Indgangspænding | AC 220-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Strømforsyning |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 watt |
| Dimensioner & vægt detaljer | |
| Dimensioner & vægt detaljer | Panelskærm uden stander - 122.7 cm x 6.6 cm x 70.9 cm x 12.75 kg | Panelskærm med stander - 122.7 cm x 23 cm x 75.3 cm x 14.5 kg | Stativ - 44 cm x 23 cm x 1.2 cm |
| Mål & vægt (forsendelse) | |
| Bredde (forsendelse) | 136.9 cm |
| Dybde (forsendelse) | 16.5 cm |
| Højde (forsendelse) | 86 cm |
| Vægt (forsendelse) | 19 kg |
Det digitale lydformat har Dolby Atmos, som giver en fyldig surroundlyd, der forbedrer den samlede seeroplevelse. Med et højttalersystem, der inkluderer indbyggede højttalere, sikrer dette tv klar og dynamisk lyd under film og shows.
4K UHD-skærmen har en opløsning på 3840 x 2160, hvilket sikrer en fantastisk billedklarhed. Det understøtter HDR-formater, herunder HDR10 og Dolby Vision, hvilket giver mulighed for forbedrede detaljer og farvenøjagtighed i alle typer medier.
Udstyret med en Smart TV-grænseflade giver det nem adgang til populære streamingtjenester som Netflix, YouTube og Disney+. Med webbrowsing-funktioner og indbygget Alexa leverer det en engagerende multimedieoplevelse.
Indeholder flere inputmuligheder som HDMI-, USB- og LAN-porte, så forskellige enheder kan tilsluttes problemfrit. Bluetooth-forbindelse udvider mulighederne for lydenheder og perifere enheder yderligere.
Tilbyder en række forskellige visningstilstande, f.eks. spiltilstand, sportstilstand og biograftilstand, hvilket sikrer, at det visuelle optimeres til forskellige typer indhold og dermed forbedrer brugeroplevelsen.