Varenummer 1003966165
Model BHR08VXGL
Producent
Gå til producentens hjemmeside
EAN 6932554487126
Vægt 0.039 kg
| Produktbeskrivelse | Xiaomi Mijia Smart Audio smartbriller |
| Produkttype | Smartbriller |
| Konnektivitet | Bluetooth, USB-C |
| Input | Trykpanel |
| Ramme | Browline - rustfrit stål og nylon med NCVM nano belægning - sort |
| Objektiv | Bluelysfilter - nylon |
| Funktioner | Lydelektering reduktion, støjdæmpning, gestikulationskontrol, Google Fast Pair |
| Understøttet værtsenheds-OS | iOS, Android |
| Batteri | Genopladelig 114 mAh |
| Batteri run-time | Op til 13 timer |
| Dimensioner (B x D x H) | 54 mm x 19 mm x 155 mm |
| Vægt | 39.1 g |
| Generelt | |
|---|---|
| Bærestil | Briller |
| Feedbacktype | Visuelt interface, stemme (intelligent assistent) |
| Funktioner | Lydelektering reduktion, støjdæmpning, gestikulationskontrol, Google Fast Pair |
| Lydindgang | 4 mikrofoner |
| Lydudgang | Højttaler |
| Produkttype | Smartbriller |
| Tilstande | Privatlivstilstand |
| Understøttet værtsenheds-OS | iOS 14 eller senere, Android 10 eller senere |
| Briller | |
| Næsebro | 19 mm |
| Objektivhøjde | 43 mm |
| Objektivmateriale | Nylon |
| Objektivteknologi | Bluelysfilter |
| Rammefarve | Sort |
| Rammeform | Browline |
| Rammemateriale | Rustfrit stål og nylon med NCVM nano belægning |
| Tindingsarmlængde | 155 mm |
| Konnektivitet | |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Trådløs grænseflade | Bluetooth 5.4 |
| Input-enhed | |
| Interface til menneskelig forståelse | Stemme-input |
| Type | Trykfølsom panel |
| Batteri | |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Kapacitet | 114 mAh |
| Køretid (op til) | 13 timer |
| Køretidsdetaljer | Løbende brug - op til 13 time(r) | Bluetooth-opkald - op til 9 time(r) | Standby-tid - op til 12 dage | Typisk brug (AOD Til) - op til 1.5 dage |
| Standby-tid | 12 dage |
| Mål og vægt | |
| Detaljer | Ramme: 32.4 g |
| Diverse | |
| Beskyttelse | Støvresistent, vandresistent, sprøjteresistent |
| Overensstemmelsesstandarder | IP54 |
| Miljømæssige parametre | |
| Maks. driftstemperatur | 45 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |