Brother DCP-L8630CDW er en multifunktionsenhed, der er udviklet til at sikre effektivitet i ethvert kontormiljø. Med funktioner til udskrivning, scanning og kopiering har denne printer en maksimal udskrivningshastighed på 31 sider i minuttet for både farve- og sort-hvide dokumenter. Den indbyggede 3,5-tommers berøringsskærm gør det nemt at navigere og betjene enheden, hvilket gør den brugervenlig. Alsidigheden i håndteringen af forskellige medietyper og -størrelser, fra konvolutter til blankt papir, øger produktiviteten og imødekommer forskellige forretningsbehov.
Varenummer 1003965507
Model DCPL8630CDWZG1
Producent
Gå til producentens hjemmeside
EAN 4977766835565
Vægt 33.5 kg
| Produktbeskrivelse | Brother DCP-L8630CDW - multifunktionsprinter - farve |
| Enhedstype | Multifunktionsprinter |
| Udskrivningsteknologi | Laser (farve) |
| Anbefalet månedlig volumen | 5000 sider |
| Maksimal kopieringshastighed | Op til 31 spm |
| Maksimal kopieringsopløsning | Op til 1200 x 600 dpi (mono) / op til 1200 x 600 dpi (farve) |
| Maksimal udskrivningshastighed | Op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) |
| Maksimal udskrivningsopløsning | Op til 2400 x 600 dpi (mono) / op til 2400 x 600 dpi (farve) |
| Scanning | 1200 x 1200 dpi |
| Billedskærm | 3.5" |
| Originalstørrelse | A4 (210 x 297 mm) (maks.) |
| Originaltype | Ark |
| Dokumentføder kapacitet | 80 ark |
| Mediestørrelse | 76.2 x 116 mm (minimum) - Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (maks.) |
| Medietype | Almindeligt papir, etiketter, genbrugspapir, tyndt papir, tykt papir, skinnende papir, bond-papir |
| Standard mediekapacitet | 250 ark |
| Maksimal mediekapacitet | 300 ark |
| Bypass-feeder kapacitet | 50 ark |
| Udbakkekapacitet | 150 ark |
| Automatisk duplikering | Ja (udskriver) |
| Forbindelse tilgængelig | Ja |
| Interface | USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0 vært |
| AirPrint-aktiveret | Ja |
| Kontormaskineegenskaber | Scan til FTP, scan til e-mail, scan til OCR, scan til billede, scan til USB-drev, scan til PC, scan til netværksmappe, scan til SharePoint |
| Effekt | AC 230 V (50/60Hz) |
| Dimensioner (B x D x H) | 40.4 cm x 47.3 cm x 46 cm |
| Vægt | 25.6 kg |
| Generelt | |
|---|---|
| AirPrint-aktiveret | Ja |
| Anbefalet månedlig volumen | 5000 sider |
| Diagonalstørrelse, display | 3.5" |
| Display Farvesupport | Farve |
| Enhedstype | Multifunktionsprinter |
| Forbindelse tilgængelig | Ja |
| Interface | USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0 vært |
| Kontormaskineegenskaber | Scan til FTP, scan til e-mail, scan til OCR, scan til billede, scan til USB-drev, scan til PC, scan til netværksmappe, scan til SharePoint |
| Skærmegenskaber | Touch screen |
| Udskrivningsteknologi | Laser - farve |
| Hukommelse | |
| Standardhukommelse | 512 MB |
| Kopiering | |
| Kopiegenskaber | Flere kopier |
| Maksimal dokumentformindskelse | 25% |
| Maksimal dokumentforøgelse | 400% |
| Maksimal kopieringshastighed | Op til 31 spm |
| Maksimal kopieringsopløsning | Op til 1200 x 600 dpi (mono) / op til 1200 x 600 dpi (farve) |
| Maksimum kopier | 999 |
| Udskrivning | |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Maksimal udskrivningshastighed | Op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) |
| Maksimal udskrivningsopløsning | Op til 2400 x 600 dpi (mono) / op til 2400 x 600 dpi (farve) |
| Printerdrivere / Emuleringer | PCL 6, BR-Script 3, PDF 2.0 |
| Udprintningstid af første aftryk S/H | 9.9 sekunder |
| Udprintningstid af første farveaftryk | 9.9 sekunder |
| Scanning | |
| Interpoleret opløsning | 19200 x 19200 dpi |
| Optisk opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Scanelement | CIS |
| Scanningsopløsningsdetaljer | 600 x 600 dpi - ADF | 1200 x 1200 dpi - ladvogn |
| Dokument- og mediehåndtering | |
| Bypass-feeder kapacitet | 50 ark |
| Detaljer om dokument- og mediehåndtering | ADF - 80 ark vægt: 60 g/m² - 105 g/m² | Bakke til papirforsyning - 250 ark - Legal (216 x 356 mm) vægt: 60 g/m² - 105 g/m² | Bypass-bakke - 50 ark størrelse: 76.2 x 116 mm - Legal (216 x 356 mm) vægt: 60 g/m² - 163 g/m² | Udbakke - 150 ark |
| Dokumentføder kapacitet | 80 ark |
| Hastighedsdetaljer | Udskrivning: op til 31 spm (sider pr minut) - S/H | Udskrivning: op til 31 spm (sider pr minut) - farve | Udskrivning: op til 20 spm - sort/hvid duplex | Udskrivning: op til 20 spm - farve duplex | Scanning: op til 28 spm (sider pr minut) - S/H | Scanning: op til 28 spm (sider pr minut) - farve | Kopiering: op til 31 spm (sider pr minut) - S/H |
| Maks. mediestørrelse | A4/Legal |
| Maks. medievægt | 163 g/m² |
| Maksimal mediekapacitet | 300 ark |
| Maksimal originalstørrelse | A4 (210 x 297 mm) |
| Min. mediestørrelse | 76.2 x 116 mm |
| Min. medievægt | 60 g/m² |
| Originaltype | Ark |
| Standard mediekapacitet | 250 ark |
| Udbakkekapacitet | 150 ark |
| Understøttede kuvertstørrelser | International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm) |
| Understøttet medie størrelse | ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Folio (216 x 330 mm) |
| Understøttet medietype | Almindeligt papir, etiketter, genbrugspapir, tyndt papir, tykt papir, skinnende papir, bond-papir |
| Tilslutninger | |
| Interface | 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B | 1 x USB 2.0 host - 4 pin USB Type A | 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | Kerberos, LDAP, SSL, WEP, WPA-PSK, TLS, IPsec, WPA2-PSK, TKIP, AES, ARP, TTLS |
| Understøttelse af operativsystemer | Windows 10, Windows 11, MS Windows Server 2016, MS Windows Server 2019, MS Windows Server 2022, Apple MacOS X 10.13 eller nyere, Chrome OS, Linux |
| Effekt | |
| Nødvendig spænding | AC 230 V (50/60Hz) |
| Strømforbrug i drift | 540 watt |
| Strømforbrug i dvale | 0.53 watt |
| Strømforbrug i standby | 60 watt |
| Diverse | |
| Med forbrugsartikler | 1 x tonerpatron (sort) - op til 3000 sider | 1 x tonerpatron (cyan) - op til 1800 sider | 1 x tonerpatron (magenta) - op til 1800 sider | 1 x tonerpatron (gul) - op til 1800 sider | 1 x tromle - op til 50000 sider | 1 x transferenhed - op til 100000 sider 3 sider per job | 1 x spildtoneropsamler - op til 50000 sider |
| Tid før første kopi parat farve | 12.5 sekunder |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 40.4 cm |
| Dybde | 47.3 cm |
| Højde | 46 cm |
| Vægt | 25.6 kg |
| Mål & vægt (forsendelse) | |
| Bredde ved forsendelse | 65 cm |
| Dybde ved forsendelse | 56 cm |
| Højde ved forsendelse | 65 cm |
| Vægt ved forsendelse | 33.5 kg |
| Miljømæssige parametre | |
| Lydniveau | 44 dBA (tomgang) / 49 dBA (operativ) |
Med en maksimal udskrivningshastighed på 31 sider i minuttet for både farve- og sort-hvide dokumenter sikrer denne enhed, at produktiviteten opretholdes, hvilket muliggør hurtig håndtering af store udskriftsopgaver.
Denne printer kan håndtere en lang række medietyper og -størrelser, fra almindeligt papir til blanke ark, og imødekommer dermed forskellige kontorbehov, hvilket giver mulighed for fleksibel dokumentforberedelse.
Denne multifunktionsenhed er udstyret med flere grænseflader, herunder USB 2.0, Gigabit Ethernet og trådløse funktioner, og understøtter mobile udskrivningsmuligheder såsom Apple AirPrint og Google Cloud Print.
Den 3,5-tommer farvetouchscreen giver nem adgang til funktioner og indstillinger, hvilket strømliner det daglige workflow og muliggør hurtige justeringer efter behov.
Denne printer er designet med robuste sikkerhedsprotokoller, herunder WPA2-PSK og SSL, og hjælper med at beskytte følsomme data og kan nemt integreres i sikre kontornetværk.