Varenummer 1003964520
Model 55020GVM
Producent
Huawei Technologies
Gå til producentens hjemmeside
EAN 6942103182563
Vægt 0.115 kg
| Produktbeskrivelse | Huawei Band 11 - polymer - aktivitetssporer med rem - lilla - lilla |
| Produkttype | Aktivitetssporer |
| Aktivitet/sport | Multisport |
| Sporingsdata | Hjertefrekvens, søvnaktivitet, aktivitet, søvnstadier, distance, kalorier forbrændt, søvnkvalitetsscore, menstruationscyklus, sovevarighed |
| Konnektivitet | Bluetooth 6.0 BLE/BR |
| Skærm | AMOLED - 1.62" - 286 x 482 pixels - 347 ppi - always-on display |
| Etui | Rektangulær polymer |
| Rem | Lilla - rem - fluoroelastomer - udskiftelig |
| Input | Berøringsskærm, sideknap |
| Passer til håndled med omkreds | 130-210 mm |
| Meddelelser | SMS, indgående opkald, kalender, uregelmæssig rytme |
| Funktioner | Lysstyrke: 1500 nits, fjernstyring til kamera, Altid-tændt-display, åndedrætstræningsfunktion, musikafspilningskontrol, brugerdefinerbare urskiver, HUAWEI TruSleep, Heart Rate Variability (HRV) overvågning |
| Understøttet værtsenheds-OS | iOS, Android |
| Batteri | Genopladelig 300 mAh |
| Batteri run-time | Op til 14 dag(e) |
| Farve | Lilla |
| Dimensioner (B x D x H) | 28.2 mm x 8.99 mm x 42.6 mm |
| Vægt | 16 g |
| Generelt | |
|---|---|
| Aktivitet/sport | Multisport |
| Bærestil | Håndled |
| Farve | Lilla |
| Feedbacktype | Visuelt interface, vibrationsalarm |
| Funktioner | Lysstyrke: 1500 nits, fjernstyring til kamera, Altid-tændt-display, åndedrætstræningsfunktion, musikafspilningskontrol, brugerdefinerbare urskiver, HUAWEI TruSleep, Heart Rate Variability (HRV) overvågning |
| Indstillede mål | Ja |
| Meddelelser | SMS, indgående opkald, kalender, uregelmæssig rytme |
| Produkttype | Aktivitetssporer |
| Sensorere | 9-akser IMU-sensor, optisk hjertesensor, lyssensor for omgivelser |
| Sporingsdata | Hjertefrekvens, søvnaktivitet, aktivitet, søvnstadier, distance, kalorier forbrændt, søvnkvalitetsscore, menstruationscyklus, sovevarighed |
| Tilstande | 100 workout-tilstande, dvaletilstand |
| Understøttet værtsenheds-OS | Android 9.0 (Pie) eller senere, iOS 13,0 eller senere |
| Urdisplay | Ja |
| Skærm | |
| Altid tændt-display (AOD) | Yes |
| Diagonal størrelse | 1.62" |
| Opløsning | 286 x 482 pixels |
| Pixeltæthed | 347 ppi |
| Type | AMOLED - farve |
| Konnektivitet | |
| Trådløs grænseflade | Bluetooth 6.0 BLE/BR |
| Input-enhed | |
| Type | Berøringsfølsom skærm, sideknap |
| Batteri | |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Kapacitet | 300 mAh |
| Køretid (op til) | 14 dag(e) |
| Køretidsdetaljer | Almindelig brug - op til 14 dage | Typisk brug - op til 8 dage | Altid tændt-displaytilstand - op til 3 dage |
| Smartwatch-etui | |
| Etuiform | Rektangulær |
| Etuioplysninger | Polymer |
| Rem | |
| Farve | Lilla |
| Klemmetype | Spænde |
| Materiale | Fluoroelastomer |
| Navn | Rem |
| Passer til håndled med omkreds | 130-210 mm |
| Udskiftelig | Ja |
| Mål og vægt | |
| Detaljer | Kun etui: 16 g |
| Diverse | |
| Beskyttelse | Vandresistent |
| Inkluderet tilbehør | Magnetisk opladningskabel |
| Materiale | Polymer |
| Præ-loadet software | Alarm, Flashlight, Timer, Weather, Stopwatch |
| Vibratoralarm | Ja |
| Miljømæssige parametre | |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Maks. dybde for vandmodstand | 50 m |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |