Varenummer 1003960047
Model TD4425DNXX1
Producent
Gå til producentens hjemmeside
EAN 4977766848107
Vægt 4.02 kg
| Produktbeskrivelse | Brother TD-4425DN - etiketprinter - S/H - direkte termisk |
| Printertype | Etiketprinter - direkte termisk - S/H |
| Vægt | 2.08 kg |
| Maks. mediestørrelse | Rulle (11,8 cm) |
| Minimum Medie Størrelse (Almindelig) | 19 mm x 6.4 mm |
| Printerhastighed | Op til 203 mm/sek |
| Maks. opløsning (S og H) | 203 dpi |
| Skærer | Ja |
| Grænseflade | USB-C, LAN, seriel |
| RAM installeret (maks.) | 256 MB |
| Flash Hukommelse Installeret (Max) | 64 MB |
| Sprogsimulering | EPSON ESC/P, ZPL II, DPL, EPL2, Comtec Printer Control Language (CPCL) |
| Stregkoder | Coadabar, Code 128, Kode 39, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, GS1-128, UCC/EAN-128, ITF 2 af 5, MSI, Postnet, UPC-A, UPC-E, Intelligent Mail Barcode, PDF417, QR-kode, Data Matrix, Aztec |
| Medietype | Kvitteringspapir, listepapir, fortløbende mærkater, pressestempel skæreetikette, skilte, armbånd |
| Skrifttyper | San Diego, Gothic B, Gothic, Brougham, Brussels, Helsinki |
| Egenskaber | Transmissiv mediesensor, reflekterende mediesensor |
| Netværk | Udskriftsserver |
| Effekt | AC 100-240 V |
| Systemkrav | Windows 10, Windows 11, Linux, Microsoft Windows Server 2022, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2016, Apple iOS 15 eller senere, Microsoft Windows Server 2025 |
| Dimensioner (B x D x H) | 18 cm x 22.4 cm x 15.5 cm |
| Generelt | |
|---|---|
| Printertype | Etiketprinter - direkte termisk - monokrom |
| Printer | |
| Autoskærer | Ja |
| Egenskaber | Transmissiv mediesensor, reflekterende mediesensor |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Grænseflade | USB-C, LAN, seriel |
| Maks. opløsning (S og H) | 203 dpi |
| Printerhastighed | Op til 203 mm/sek |
| Skrifttyper | San Diego, Gothic B, Gothic, Brougham, Brussels, Helsinki |
| Sprogsimulering | EPSON ESC/P, ZPL II, DPL, EPL2, Comtec Printer Control Language (CPCL) |
| Stregkoder | Coadabar, Code 128, Kode 39, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, GS1-128, UCC/EAN-128, ITF 2 af 5, MSI, Postnet, UPC-A, UPC-E, Intelligent Mail Barcode, PDF417, QR-kode, Data Matrix, Aztec |
| RAM | |
| RAM installeret (maks.) | 256 MB |
| Flashhukommelse | |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Mediebehandling | |
| Kernediameter på rulle | 12.7 mm |
| Maks. mediestørrelse | Rulle (11,8 cm) |
| Maks. udskrivningsbredde | 104.1 mm |
| Maks. udskrivningslængde | 3000 mm |
| Maksimale ydrediameter på rulle | 127 mm |
| Mediestørrelser | Rulle (1,9 cm), Rulle (11,8 cm) |
| Medietykkelse tilladt | 0.058 mm - 0.279 mm |
| Medietype | Kvitteringspapir, listepapir, fortløbende mærkater, pressestempel skæreetikette, skilte, armbånd |
| Minimum Medie Størrelse (Almindelig) | 19 mm x 6.4 mm |
| Netværk | |
| Netværk | Udskriftsserver |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Tilslutninger | 1 x RS-232C | 1 x USB-C | 1 x LAN - RJ-45 |
| Diverse | |
| Udstyr inkluderet | Papirrulleholder |
| Effekt | |
| Nødvendig frekvens | 50/60 Hz |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V |
| Strømenhed | Strømforsyningsadapter - ekstern |
| Programmer / Systemkrav | |
| Med software | Software Development Kit (SDK) |
| OS nødvendig | Windows 10, Windows 11, Linux, Microsoft Windows Server 2022, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2016, Apple iOS 15 eller senere, Microsoft Windows Server 2025 |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 85 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 18 cm |
| Dybde | 22.4 cm |
| Højde | 15.5 cm |
| Vægt | 2.08 kg |