Varenummer 1003954335
Model D4VT4EA#ABD
Producent
Hewlett-Packard
Gå til producentens hjemmeside
EAN 0199896804356
Vægt 3.77 kg
| Produktbeskrivelse | HyperX OMEN 15-ga0051ng - 15.3" - Intel Core i5 - i5-14450HX - 16 GB RAM - 1 TB SSD - tysk |
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Win 11 Home - Engelsk/Tysk |
| Processor | Intel Core i5 (14. Gen) - i5-14450HX / 2.4 GHz, op til 4.8 GHz / 20 MB Cache |
| Hukommelse | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Billedskærm | 15.3" 1920 x 1200 / 2K @ 165 Hz |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 5060 / Intel UHD Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Ja |
| Input-enhed | Imagepad |
| Tastatur | Tysk |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Integreret webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Batteri | 4-cellet |
| Farve | Skygge sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 34.3 cm x 25.3 cm x 2.36 cm |
| Vægt | 2.42 kg |
| Lokalisering | Sprog: Tysk / region: Tyskland |
| Miljømæssige standarder | ENERGY STAR kvalificeret EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Producentgaranti | Begrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - 1 år |
| Generelt | |
|---|---|
| Operativsystem | Windows 11 Home - Engelsk/Tysk |
| Produkttype | Notebook |
| Processor / Chipset | |
| Antal kerner | 10-core |
| Cache | L3 - 20 MB |
| Chipset | Intel HM770 |
| CPU | Intel Core i5 (14. Gen) i5-14450HX / 2.4 GHz |
| Effektive Kerner | 4 |
| Funktioner | Intel Turbo Boost Technology, 16 tråde |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Ydeevnekerner | 6 |
| Hukommelse | |
| Antal åbninger | 2 |
| Hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC |
| Tomme åbninger | 1 |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Lagring | |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Billedskærm | |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Egenskaber | Blændfri, Flicker Free-teknologi, Micro Edge, 91 % skærm til krop-rate (uden højttalere), 6.5 ms responsrate |
| Farvespektrum | 62.5% sRGB |
| Opløsning | 1920 x 1200 (2K) |
| Type | 15.3" - IPS |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 165 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Audio & Video | |
| Audiofunktioner | Output: HP Audio Boost, HyperX Audio |
| Gaming | Ja |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5060 / Intel UHD Graphics |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Kameraegenskaber | HDR (High Dynamic Range), Temporal Noise Reduction |
| Lyd | Dobbelte højttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X Ultra |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Videoopløsninger | 1080p |
| Input | |
| Egenskaber | Anti-ghosting, 26-tasters rollover, 4-Zone RGB-bagbelysning, fuld størrelse |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tastatur layout | Tysk |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Type | Tastatur, imagepad |
| Kommunikationer | |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4 |
| Batteri | |
| Kapacitet | 70 Wh |
| Teknologi | 4-cellet Litium-polymer |
| AC-adapter | |
| Output | 280 watt |
| Tilslutninger & Udvidelse | |
| Holdere | 2 x M.2 Card |
| Interfacedetaljer | 2 x USB 3.2 Gen 2 | USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.1, Sleep & Charge) | HDMI | Kombostik til hovedtelefon/mikrofon | LAN (RJ-45) |
| Programmer | |
| Med software | HP Connection Optimizer, HP OMEN Gaming Hub, Xbox Game Pass Premium (2 måneders prøveperiode), McAfee Online Protection (1 års prøveversion), Microsoft 365 (1 måned prøvetid), Dropbox (100 GB Cloud Storage) (gratis i 3 måneder) |
| Diverse | |
| Egenskaber | HP Fast Charge, TPM support |
| Farve | Skygge sort |
| Lokalisering | Sprog: Tysk / region: Tyskland |
| Overfladefinish | Polished paint finish |
| Udstyr inkluderet | HP 280W AC-adapter |
| Mål og vægt | |
| Dimensioner (B x D x H) | 34.3 cm x 25.3 cm x 2.36 cm |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 6.3 cm x 56.7 cm x 33 cm / 3.77 kg |
| Vægt | 2.42 kg |
| Bæredygtighedsoplysninger | |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| EPEAT Klima+ | Yes |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| Produkt genbrugt indhold | Post-forbruger genbrugt plastik |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - 1 år |