Varenummer 1003952606
Model 70SB197000000
Producent Creative Technology
EAN 5390660196867
Vægt kg
| Produktbeskrivelse | Creative Sound Blaster Audigy Fx Pro - lydkort - PCI Express x1 |
| Enhedstype | Lydkort |
| Pakningstype | Intern |
| Grænsefladetype | PCI Express x1 |
| Lydudgangsmodus | 7.1 surroundkanal |
| DAC-opløsning | 32 bit |
| Prøvehastighed | 192 kHz (min) - 384 kHz (maks.) |
| Signalstøjforhold | 120 dB |
| Systemkrav | Windows 10, Windows 11 |
| Generelt | |
|---|---|
| Enhedstype | Lydkort |
| Formfaktor | Intern |
| Grænsefladetype | PCI Express x1 |
| Lydudgang | |
| DAC-opløsning | 32 bit |
| Funktioner | Virtuel 7.1 kanal surround-tilstand |
| Lydfunktioner | Optage: 32 bit 192 kHz - 120 dB | Afspilning: 32 bit 384 kHz 7.1 - 120 dB |
| Lydudgangsmodus | 7.1 surroundkanal |
| Prøvehastighed | 192 kHz (min) - 384 kHz (maks.) |
| Signalstøjforhold | 120 dB |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 1 x højttalere (side)/SPDIF output - minitelefon 3,5 mm | 1 x højttalere (center/subwoofer) - minitelefon 3,5 mm | 1 x højttalere (bagved) - minitelefon 3,5 mm | 1 x højttalere (front) - minitelefon 3,5 mm | 1 x audio linje-ind/mikrofon - minitelefon 3,5 mm |
| Diverse | |
| Udstyr inkluderet | Simpelt beslag |
| Programmer / Systemkrav | |
| Detaljer om systemskrav | Windows 10/11 - RAM 8 GB |
| OS nødvendig | Windows 10, Windows 11 |