Varenummer 1003951133
Model 1308240
Producent Yealink Network Tech
EAN 6938818324565
Vægt 2.04 kg
| Produktbeskrivelse | Yealink UH42 Mono - headset - USB-C, USB-A |
| Produkttype | Headset - kablet - USB-C, USB-A |
| Anbefalet brug | Transportabel elektronik, konference, computer - kommunikation |
| Hovedtelefonmodeller | På øret monaural |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Audiospecifikationer | Frekvenssvar 20 - 20000 Hz - Følsomhed 113.8 dB |
| Mikrofon | Boom |
| Mikrofonstøjannullering | Ja |
| Med mikrofoner | 1 |
| Kontrolapparat | Besvar/afslut, lydstyrke, mikrofon til/lyd fra |
| Generelt | |
|---|---|
| Anbefalet brug | Transportabel elektronik, konference, computer - kommunikation |
| Beskyttelse | Høreværn |
| Bredde | 15.3 cm |
| Dybde | 18.4 cm |
| Funktioner | LED-indikator, 300° roterbar mikrofon |
| Højde | 6.3 cm |
| Ørepudemateriale | Blødt memory foam |
| Pandebåndsmateriale | Termoplastisk elastomer (TPE) |
| Produkttype | Headset - kablet - USB-C, USB-A |
| Vægt | 116 g |
| Lydudgang | |
| Audio Output Detaljer | Multimedie - 20 - 20000 | Talk mode - 100 - 20000 |
| Blænder | 35 mm |
| Egenskaber | Roterbare ørekopper, Akustisk Skjold Teknologi 3,0, udskiftelige ørepuder, inviklingsfri |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Følsomhed | 113.8 dB |
| Frekvensrespons | 20 - 20000 Hz |
| Hovedtelefonmodeller | På øret monaural |
| Styrkeregulering i ledning | Ja |
| Mikrofon | |
| Formfaktor | Headsetmikrofon |
| Frekvensrespons | 100 - 14000 Hz |
| Med mikrofoner | 1 |
| Støjannullering | Ja |
| Støjannulleringsteknologi | AI støjreduktion |
| Type | Boom |
| Fjernbetjening | |
| Styring | Besvar/afslut, lydstyrke, mikrofon til/lyd fra |
| Tilslutninger | |
| Forbindelsestype | Hovedsæt (24 pin USB-C) | Hovedsæt (24 pin USB-C) - med USB-A adapter |
| Kabel | |
| Kabellængde | 1.5 m |
| Diverse | |
| Kabeloplysninger | Kabel til hovedsæt - 1.5 m |
| Overensstemmelsesstandarder | EN 50332, G616, Plug and Play |
| Udstyr inkluderet | USB-C til USB-A adapter |
| Understøttet værtsenheds-OS | macOS, Windows |
| Mål & vægt (forsendelse) | |
| Bredde ved forsendelse | 17.7 cm |
| Dybde ved forsendelse | 20.7 cm |
| Højde ved forsendelse | 5.3 cm |
| Vægt ved forsendelse | 2.04 kg |